KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15229416
*
nr 1522 9416
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Komposition. Signerad, daterad -77. Akvarell, bildmått: 34x46 cm, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 19:40:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 19:27:34
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller igge karlsson komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Läs mer om Igge Karlsson
nr 1522 9416
Igge Karlsson
(1932-2009), Sverige
Komposition. Signerad, daterad -77. Akvarell, bildmått: 34x46 cm, yttermått inklusive ram: 58x68 cm
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 19:27:34 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Igge Karlsson
Igge Karlsson, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1932, död 2009.Läs mer om Igge Karlsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller igge karlsson komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
4085 Akvarell
Anders Gullberg (f. 1927), Renar i vinterskog. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:42
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45